Με μεγάλη μας χαρά αποδεχτήκαμε την πρόσκληση της Buxton να μάς φιλοξενήσει σήμερα (07/01) στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις της, κίνηση που αποτελεί ένα ακόμη δείγμα αναγνώρισης της καλής δουλειάς που γίνεται στην Athens Goalkeepers Academy!
Πρόκειται για μια ομάδα – υπόδειγμα σε ό,τι αφορά τον τρόπο λειτουργίας της, για τα δεδομένα των μικρών κατηγοριών στην Αγγλία, που εδρεύει λίγο έξω από το Μάντσεστερ.
![](https://agatraining.com/wp-content/uploads/2020/10/buxton-3.jpg)
Οι τερματοφύλακες της AGA ξεναγήθηκαν στο πολύ οργανωμένο αθλητικό κέντρο της Buxton, πήραν μια γεύση από όλα τα facilities, έφαγαν το μεσημεριανό τους και προπονήθηκαν υπό το βλέμμα του Liam Lawrence.
![](https://agatraining.com/wp-content/uploads/2020/10/buxton-1.jpg)
Ο τελευταίος έχει ιδιαίτερους δεσμούς με την Ελλάδα, καθώς αγωνίστηκε στον ΠΑΟΚ για 1,5 χρόνο (2012-14), ενώ σήμερα είναι προπονητής στην Ακαδημία της Stoke City Football Club και αξιολογεί κάθε ενδιαφέρουσα περίπτωση ποδοσφαιριστή!