Τη δεύτερη μεταγραφή τερματοφύλακά της σε ελληνικό σύλλογο, μέσα σε λίγα 24ωρα, ολοκλήρωσε η Athens Goalkeepers Academy. Μετά τον Γιώργο Οικονόμο, ο οποίος συνεχίζει στον Ιωνικό, ο Άγγελος Αγγός συμφώνησε με την Καλλιθέα.
Ο 18χρονος τερματοφύλακας (γεννημένος το 2004) θα ενταχθεί στην Κ19 του ιστορικού συλλόγου, με στόχο στο μέλλον να βρεθεί στην πρώτη ομάδα. Τα τελευταία 4 χρόνια εκπαιδευόταν από την Athens Goalkeepers Academy, η οποία ουσιαστικά τού βρήκε και τον νέο σταθμό της καριέρας του. Τον νεαρό αθλητή εκπροσώπησε στις διαπραγματεύσεις του με τον ιστορικό αθηναϊκό σύλλογο η AGA Agency, δια του Διευθυντή της, κ. Κωνσταντίνου Λάμπρου (κεντρική φωτογραφία).
![](https://agatraining.com/wp-content/uploads/2022/02/aggelos-aggos-kallithea-athens-goalkeepers-academy-1024x576.jpg)
Η AGA ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση και το τεχνικό επιτελείο της Καλλιθέας για την εμπιστοσύνη κι εύχεται στον Άγγελο καλή αρχή και καλή επιτυχία!